Awarie, awarie

Dziś PKO BP odblokuje pieniądze po weekendowych awariach. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele banków. Problemy z wypłatą pieniędzy z bankomatów to jednak nie tylko coś, czego powinni obawiać się klienci tego banku. Historia pokazuje, że jesteśmy na to narażeni wszyscy. Jak możemy się zabezpieczyć przed nagłym ocięciem od środków finansowych? Kłopoty dotyczą nie tylko samych wypłat, ale również transakcji bezgotówkowych wykonywanych przy pomocy karty. Nie są, więc bezpieczni ci, którzy myślą, że skoro nie mogą wybrać gotówki, zapłacą po prostu kartą.

Warto zabezpieczyć się na kilka sposobów. Banki odradzają trzymania pieniędzy w domu, bo to niebezpieczne i nie daje żadnego zysku. Warto jednak mieć pewną kwotę czy to w portfelu czy w domu. Poza tym można założyć dwa konta w dwóch różnych bankach. To rozwiązanie łatwo wprowadzić w przypadku małżonków. Jeszcze innym sposobem jest posiadania konta i karty kredytowej w różnych bankach.

Można też mieć kilka kart kredytowych w różnych bankach. Warto w tym wypadku zadbać by były to karty różnych organizacji płatniczych. Kolejne rozwiązanie to aktywacja bankowości mobilnej. Wtedy zamiast kartą będziemy mogli płacić i wypłacać gotówkę przy użyciu telefonu. Pamiętajmy by pomyśleć o alternatywach zawczasu.

Dodaj swoją opinię