Bank Pocztowy – konta bankowe

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy. Akcje banku należą do dwóch podmiotów. 75% akcji jest własnością Poczty Polskiej SA natomiast 25% posiada Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Bank Pocztowy oferuje swoje usługi za pośrednictwem własnych oddziałów jak i Urzędów Pocztowych w całym kraju.

Tworzy to ogromną sieć placówek (niemal 5000 Urzędów Pocztowych), dzięki czemu Bank Pocztowy jest wyróżniającym się podmiotem na rynku usług bankowych. Poza placówkami tradycyjnymi bank oferuje klientom dostęp do usług i produktów za pośrednictwem bankowości internetowej, Call Center oraz wiadomości SMS. W Banku Pocztowym możemy znaleźć konta osobiste skierowane do ogółu klientów jak i takie przeznaczone specjalnie dla seniorów. Jak wygląda ogólna oferta kont bankowych w Banku Pocztowym?

Bank oferuje darmowe wpłaty i wypłaty na każdej poczcie i w każdej placówce banku. Istnieje również możliwość dostarczenia pieniędzy przez listonosza. Wiąże się to jednak z niewielką opłata. Ponadto bank nie pobiera opłat za przelewy realizowane za pośrednictwem bankowości internetowej. W ofercie możliwe jest bezpłatne wydanie karty debetowej. Konto osobiste może być również założone, jako konto wspólne dla dwóch osób.

Wraz z kontem właściciel może uzyskać dostęp do kredytu. Każdy klient ma dostęp do swoich środków za pośrednictwem placówek banku, Urzędów Pocztowych, przez Internet oraz telefon. Konto można założyć przez Internet, telefonicznie (przez infolinię) lub w placówce banku czy na poczcie.

Oficjalna stronawww.pocztowy.pl

Dodaj swoją opinię