BZ WBK umożliwi kupno biletów komunikacji miejskiej

Bank Zachodni WBK cały czas rozwija swoją ofertę związaną z możliwościami, jakie dają aplikację mobilne. Dostępny jest mobilny pasaż handlowy umożliwiający dokonywanie zakupów bezpośrednio z poziomu aplikacji bankowej. Wszystko można załatwić za pomocą telefonu komórkowego. Od złożenia zamówienia aż po dokonanie odpowiedniej zapłaty. Aplikacja wciąż jest udoskonalana, a bank dodaje nowe usługi. To, co może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę to możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej.

Wykorzystano tu system płatności SkyCash. W odróżnieniu od pełnej wersji systemu, aplikacja BZ WBK umożliwia zakup biletów bez logowania do banku (do kwoty 50 zł). Bank Zachodni to pierwszy bank, który wprowadził możliwość zakupu tego typu biletów bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej dostępnej na telefon klienta. Warto zauważyć, że system SkyCash pozwala obecnie na transakcje bezgotówkowe tam gdzie takie popularne systemy jak IKO (PKO BP) są jak na razie bezużyteczne.

Biorąc pod uwagę, iż BZ WBK współpracuje z grupą banków chcących stworzyć wspólny model płatności mobilnych na podstawie IKO możemy się spodziewać prawdziwej rewolucji. Być może niedługo jedna aplikacja wystarczy do płacenia w obu wspominanych standardach (SkyCash i rozszerzone IKO), a w perspektywie czasu dołączą do nich inne. Czy będzie to oznaczało definitywne rozstanie się z gotówką, a portfel stanie się już tylko wspomnieniem? (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj swoją opinię