BZ WBK wprowadził kartę bankomatową

Niedawno pisaliśmy o planach wprowadzenia przez Bank Zachodni WBK karty bankomatowej, czyli karty, której będzie można używać wyłącznie do wypłacania gotówki z bankomatów banku. To, co jest interesujące w tym rozwiązaniu, to powrót do sytuacji z przed lat. Banki komercyjne zrezygnowały z takiego rozwiązania przed laty – karty bankomatowe zostały jedynie w ofercie niektórych banków spółdzielczych. Większość starych kart już dawno została zastąpiona uniwersalnymi kartami pozwalającymi na wypłatę środków z bankomatów, płatności w sklepie czy w Internecie.

Teraz jednak BZ WBK postanowił odświeżyć ten pomysł. Karta jest już dostępna w jego ofercie. Karta jest w pełni kartą BZ WBK. Nie posiada żadnego logo organizacji płatniczych. Może być wydana do każdego rachunku dla klientów powyżej 13 roku życia. Wyjątek stanowią konta oszczędnościowe i konto Avocado. Ważność karty to 4 lata. Plastik jest spersonalizowany, posiada pasek magnetyczny oraz chip.

Kartą można posługiwać się w urządzeniach (bankomatach i wpłatomatach) należących do BZ WBK (zmienić PIN, doładować telefon, sprawdzić saldo, wpłacać i wypłacać gotówkę, itd.). Nie można z niej korzystać w bankomatach innych banków czy sieci. Nie zapłacimy nią również w sklepach. Karta i jej obsługa jest darmowa. Bank nie pobiera opłat za wpłaty i wypłaty gotówki. Nalicza natomiast prowizję np. za sprawdzenie salda w bankomacie – tak jak przy kartach debetowych.

Dodaj swoją opinię