Czas cashbacków dobiega końca

Na początek powiedzmy krótko o tym, czym są tak zwane cashbacki. Otóż to nic innego jak zwroty wydatków, a dokładnie rzecz biorąc części wydatków dokonanych przy zakupach internetowych. Zwrotów dokonują oczywiście banki, w których klienci założone mają konta i których wykorzystują do zakupów internetowych.

Warto wspomnieć, iż dotyczy to konkretnych ofert bankowych i konkretnych rodzajów kont. Jest to sposób na przyciągnięcie określonej grupy klientów oraz promowanie wśród nich tej formy użycia kont. Jednak w ostatnim okresie mamy do czynienia z ograniczeniem przez banki takowej oferty.

Jeden z banków na przykład ograniczył zwrot do maksymalnie 50 złotych miesięcznie, ale nie więcej niż 200 złotych rocznie. Zmiany weszły w życie z początkiem kwietnia. Oznacza to, iż od początku miesiąca obowiązują nowych klientów. Klienci, którzy już wcześniej korzystali z takowej oferty zmianami zostaną objęci od czerwca. Zgodnie z dotychczasowymi warunkami można było liczyć nawet na 1250 złoty zwrotu miesięcznie!

Wspominany bank stara się zrekompensować swoim klientom zmiany oferując im realizowanie wypłat bez opłat w bankomatach na całym globie czy proponując atrakcyjną lokatę. Na tym przykładzie widzimy mechanizm, który stosuje coraz więcej instytucji finansowych. Jak jest przyczyna takich ograniczeń?

Zwroty realizowane były w dużej mierze z opłat pobieranych od akceptów kart płatniczych. Stawka takowa została obniżona z początkiem roku, co spowodowało, iż banki musiały do nagród dopłacać z własnych środków. Postanowiły, więc ograniczyć zwroty by nie tracić zysków.

Dodaj swoją opinię