Jak założyć konto

Założenie konta nie jest obecnie niczym trudnym. Tym niemniej warto wspomnieć o podstawowych sprawach związanych z samą czynnością oraz tym, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze konta, czyli o jego podstawowych cechach. Zacznijmy od tego, że możemy założyć konto bankowe praktycznie na dwa sposoby. Albo osobiście w wybranym banku albo też popularną drogą internetową.

Zacznijmy od tradycyjnego sposobu. Aby założyć konto w takim wypadku udajemy się do placówki wybranego przez nas banku. W placówce musimy wypełnić jedynie formularz założenia konta oraz podpisać umowę z bankiem itp. W takim wypadku potrzebny będzie nam jedynie dowód osobisty. Przy zakładaniu kont osobistych banki nie wymagają zaświadczeń i dokumentów takich jak na przykład ma to miejsce w przypadku starania się o kredyty. Konto może zostać aktywowane w ciągu kilkunastu minut. Również kartę debetową przypisaną do konta możemy otrzymać nawet od ręki. W sumie to wszystko, co musieliśmy w takim wypadku zrobić. Niby niewiele, ale jednak musieliśmy stracić trochę czasu na udanie się do banku (nie każdy mieszka w dużym mieście gdzie takowych placówek jest na pęczki) czy też wyczekiwanie w kolejce.

Alternatywnym rozwiązaniem jest droga internetowa. Obecnie bankowość elektroniczna, a zwłaszcza bankowość internetowa cieszy się stale rosnącym powodzeniem wypierając sukcesywnie bankowość tradycyjną. W przypadku wyboru tej drogi nasze zadanie sprowadza się do wypełnienia odpowiedniego formularz na stronie internetowej wybranego banku. W przypadku takiego formularza podajemy te same dane jak przy okazji zakładania konta w placówce banku. Jeżeli formularz jest już odpowiednio wypełniony (taki dokument posiada zazwyczaj opcje komunikujące o ewentualnych brakach czy też złym wypełnieniu) wysyłamy go drogą elektroniczną.

Teraz pozostaje nam czekać na kuriera, który przyniesie nam odpowiednie dokumenty do podpisania. W momencie, w którym kurier dostarczy podpisane egzemplarze odpowiednich umów do banku ten uruchomi nasze konto. Od tego momentu możemy już śmiało korzystać ze wszystkich zalet, jakie niesie posiadanie konta osobistego, a także konta internetowego.

Dodaj swoją opinię