Konto dla wymagających

Dużym powodzeniem wśród wielu klientów cieszą się tak zwane darmowe rachunki czy też mówiąc inaczej konta bankowe. Za ich podstawową zaletę uważa się właśnie fakt, iż mogą być one zwolnione niemal ze wszystkich opłat. Istnieją jednak konta skierowane do najbardziej wymagających klientów. Tego rodzaju konta różnią się od wspomnianych na początku rachunków pod wieloma względami. Mogą pociągać za sobą konieczność różnego typu opłat, ale z drugiej strony potrafią dawać o wiele większe możliwości niż konta darmowe.

Do zalet kont tego typu można zaliczyć (oczywiście zależy to od konkretnej oferty banku) między innymi bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce i na całym świecie. Poza tym mogą to być darmowe przelewy, darmowe prowadzenie konta, brak opłat za wydanie kart płatniczych typu PayPass. Bardzo atrakcyjna jest również możliwość korzystania z przelewów natychmiastowych do innych banków. Tego typu przelewy mogą być realizowane nawet w kilkadziesiąt sekund. Konata dla wymagających mogą również umożliwiać zarabianie za pośrednictwem lokat.

Kolejną zaletą tego rodzaju kont jest oferta usług dodatkowych niezwiązanych z głównym przeznaczeniem kont. Mogą to być pakiety usług gwarantujące „concierge” i „assistance”. Usługa concierge to osobisty konsultant. Zgodnie z ofertą banków jest on do dyspozycji klienta przez cały czas trwania umowy siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. W ramach tego typu usługi możemy spodziewać się pomocy w organizacji usług kurierskich, organizacji transportu, pomocy w zakupach oraz pomocy w domu (np. organizacja opieki nad dzieckiem).

Konsultant może również zarezerwować nam miejsce w ulubionej restauracji, kinie, czy też zarezerwować salę konferencyjną na prezentację biznesową. Poza tym może nam służyć pomocą w uzyskaniu niezbędnych informacji związanych zarówno z naszą pracą jak i ze spędzaniem wolnego czasu.

Usługa assistance zapewnia nam korzystanie z pomocy różnego typu fachowców. Mogą to być usługi hydrauliczne, elektryczne itp.; naprawy gwarancyjne czy organizacja opieki nad zwierzętami domowymi. Poza tym klient może liczyć na pomoc w podróży (pomoc techniczna w razie awarii), samochody zastępcze czy wreszcie pomoc medyczną.

Dodaj swoją opinię