Konto studenckie

Konta studenckie to rachunki bankowe jak sama nazwa mówi przeznaczone dla osób studiujących. Jest to produkt przygotowany przez szereg banków komercyjnych właśnie dla tej grupy społecznej. Jak się okazuje brak konta może znacznie utrudnić życie studentom (w dzisiejszych czasach może utrudnić życie niemal każdemu). Do czego więc studentom potrzebne są bezwzględnie konta bankowe i na jakie warunki mogą liczyć w bankach?

Zacznijmy od tego, dla czego w ogóle banki tak często interesują się studentami. W dużej części są to osoby, które nie gromadzą zbyt wielkich środków na kontach czy też nie korzystają z innych produktów danego banku. Jak się okazuje banki dobrze przemyślały tą sprawę. Przygotowując atrakcyjne oferty dla studentów chcą pozyskać jak najwięcej młodych klientów i przyzwyczaić ich do siebie. Prędzej czy później wiele z tych osób zakończy edukację, podejmie pracę, zacznie rozwijać się zawodowo, założy rodziny itd. W takiej sytuacji będą zainteresowani innymi produktami oferowanymi przez banki, czyli np. lokatami, inwestycjami, kredytami konsumpcyjnymi, mieszkaniowymi itd. W takim wypadku wiele osób skorzysta z oferty banku, z którym jest związana już od kilku lat.

Jednak wybierając konto nie można patrzeć tylko i wyłącznie na to czy jest ono określone mianem konta studenckiego. Warto zastanowić się nad tym, co tak na prawdę jest nam potrzebne. Wiele kont osobistych określanych, jako zwykłe konta dla każdego posiada podobne właściwości i parametry jak konta studenckie. Co więcej mogą one oferować bardziej atrakcyjne usługi dodatkowe czy też dawać szybszy i łatwiejszy dostęp do pozostałych produktów banku takich jak na przykład kredyty itp.

Dodaj swoją opinię