Limit na koncie czy karta kredytowa

Przez długi okres klienci chętniej wybierali limit na koncie aniżeli kartę kredytową. Wszystko przez wysokie oprocentowanie na kartach. Jednak po ostatnich obniżkach stóp procentowych oprocentowanie kredytu zaciąganego za pomocą kart kredytowych wynosi około 16%. Jest, więc porównywalne do oprocentowania w przypadku limitu kredytowego na koncie. Za kartami przemawia również możliwość uniknięcia opłat za użytkowanie oraz skorzystania z okresu bezodsetkowego. Jakie zalety ma karta, a jakie limit?

W przypadku kart kredytowych mieliśmy do czynienia z wyższym oprocentowaniem. Jednak kolejne obniżki stóp, jakie zaserwowała nam Rada Polityki Pieniężnej spowodowały zrównanie się oprocentowania na karcie i w przypadku kredytu odnawialnego. Kolejną kwestią są opłaty za użytkowanie. Banki nakładają na posiadaczy pewne warunki w przypadku spełnienia których, zwalniani są z opłat za użytkowanie. Najważniejszą zaletą karty kredytowej jest jednak okres bezodsetkowych. Przy regularnych spłatach posiadacz może liczyć na niemal dwa miesiące kredytu bez odsetek.

Co więc przemawia za limitem na koncie? Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu bez dodatkowych opłat. W przypadku kart kredytowych może się to wiązać z kilkuprocentową prowizją.

Dodaj swoją opinię