Najlepsze konta zarabiające w 2014

Konta bankowe w ubiegłym roku kojarzyły się z kolejnymi opłatami oraz warunkami, które narzucały banki klientom by ich konta były bezpłatne. Minimalna ilość transakcji przy wykorzystaniu kart płatniczych, wartość transakcji czy saldo konta na określonym poziomie. To tylko niektóre z warunków, które trzeba spełnić by za prowadzenie konta czy wykorzystanie kart nie płacić. W tym miejscu posiłkując się rankingiem przygotowanym przez ekspertów portalu Bankier.pl przedstawimy najlepsze styczniowe konta bankowe, które ich posiadaczom pozwalają zarobić.

Przede wszystkim warto wspomnieć, jakie kryteria zostały przyjęte do analizy ofert bankowych. Przedstawiamy profilowego klienta. Jego miesięczne dochody wpływające na konto to 2700 złotych. Średnie saldo na rachunku to 500 złotych. Co miesiąc klient wykonuje 10 przelewów internetowych (7 regularnych i 3 za zakupy). Ponadto, co miesiąc płaci kartą na kwotę 700 złotych i 5 razy w miesiącu wypłaca po 100 złotych z bankomatu (4 razy z własnego banku, raz z obcego). Eksperci wzięli pod uwagę tylko oferty banków ogólnopolskich (bez SKOK i banków spółdzielczych).

Uwzględniono tylko produkty dla wszystkich klientów bez ofert dedykowanych konkretnym grupom (dzieciom, młodzieży, seniorom, osobom zamożnym). Okazało się, że zdefiniowany wyżej klient może liczyć na zysk z 6 ofert bankowych. Najlepszą jest „Konto Getin Up” Getin Banku. Jednak zarabianie na tym koncie wiąże się ze spełnieniem warunków dodatkowych takich jak np. zakupy w sieci sklepów Biedronka. (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj swoją opinię