Polski Bank Informacji o Spadkach S.A.

Polski Bank Informacji o Spadkach S.A. to firma zajmująca się odzyskiwaniem pieniędzy dla spadkobierców. Mowa tu o środkach znajdujących się na tak zwanych martwych kontach. W oparciu o pełnomocnictwo spadkobierców firma sprawdza informacje na temat kont osoby zmarłej we wszystkich instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych. Firma pobiera opłatę za odnalezienie pieniędzy na martwych kontach, a następnie jeżeli klient zleci jej odzyskanie środków pobiera kilkuprocentową prowizję od całości odzyskanej kwoty.

O ustawie dotyczącej takich rozwiązań i nowych możliwościach, jakie daje PBIOS wypowiada się Katarzyna Ferdyn, dyrektor ds. sprzedaży Polskiego Banku Informacji o Spadkach S.A.: „Nowa ustawa nie rozwiązuje problemu martwych kont dla spadkobierców. Procedury bankowe nadal będą żmudne i długotrwałe, a pieniądze tam zgromadzone będą zasilały kapitał banków do czasu, gdy nie zostaną przekazane prawowitym spadkobiercom lub osobom wcześniej wskazanym przez właściciela konta. PBIOS pomaga w szybkim uzyskiwaniu informacji o zgromadzonych środkach finansowych, dzięki czemu czas na ich odzyskanie zostanie skrócony do minimum. Co ważniejsze, nasze usługi dotyczą wszystkich instytucji finansowych, nie tylko kont bankowych.”

komentarze 3

  1. Ada pisze:

    W końcu ktoś się wziął za nasze pieniądze, które leżą odłogiem na kontach i my sami nie możemy ich odzyskać.
    A co z ubezpieczeniami?

  2. Tadeusz Kopycinski pisze:

    Od kilku miesiecy adresy internetowe firmy nie istnieja. Zniknela tez ich strona na FB. 2 miesiace temu ostatni kontakt. Czekam na informacje od listopada 2015. Czyzbym zostal oszukany na 500 zl ?

Dodaj swoją opinię