Przyszłość płatności

Coraz rzadziej używamy gotówki, a coraz częściej sięgamy po coraz nowocześniejsze formy płatności. Nie chodzi tu już nawet o karty, bo te są już czymś zupełnie naturalnym, a wręcz powoli stają się przestarzałe. Na popularności zyskują płatności przy wykorzystaniu telefonów komórkowych. Jak twierdzi Janusz Diemko, prezes First Data (właściciela marki Polcard) już niedługo możemy doczekać się jeszcze bardziej wygodnych rozwiązań:

„Będziemy mogli płacić, nie wyjmując telefonu z kieszeni, tylko wchodząc do sklepu. System kasowy w sklepie rozpozna nasze zdjęcie, sprzedawca w sklepie będzie wiedział, kim jesteśmy, więc będziemy mogli wziąć towary, a przy wychodzeniu ze sklepu pieniądze zostaną z naszego rachunku potrącone.”

Brzmi jak historia z książki lub filmu z gatunku fikcji naukowej? Już niedługo może stać się elementem codziennego życia, a gotówka i karty płatnicze mogą przejść do lamusa. Nie należy jednak zapominać, że nowe rozwiązania ułatwiające życie niosą również za sobą nowe sposoby na manipulacje, oszustwa czy kradzież pieniędzy. Z tym również przyjdzie się nam zmierzyć tak jak z kradzieżami gotówki czy nieautoryzowanym wykorzystaniem kart. (Źródło: newseria.pl. Bankier.pl)

Dodaj swoją opinię