Ranking kont VIP

Przy wyborze konta osobistego, dla wielu osób jednym z podstawowych kryteriów jest jego koszt. Okazuje się jednak, że dla osób zarabiających więcej niż przeciętny Polak, opłata za konto schodzi na dalszy plan. Liczą się przede wszystkim dodatkowe korzyści płynące z posiadania danego rachunku. Portal finansowy Bankier.pl przygotował specjalny ranking najlepszych kont VIP. Zacznijmy od przedstawienia podstawowych kryteriów branych pod uwagę, czyli do charakterystyki przykładowego klienta.

Co miesiąc zasila on konto kwotą minimum 7 000 zł. Miesięcznie dokonuje transakcji kartą wydaną do konta na minimum 2 000 zł. Łącznie wypłaca w bankomacie (miesięcznie) 2 500 zł, a dwa razy (również miesięcznie) korzysta z obcego bankomatu wypłacając w sumie 1 000 zł. Używając takich założeń portal porównał oferty 26 banków. Pod uwagę brano nie tylko koszt prowadzenia konta, ale również usługi dodatkowe takie jak na przykład concierge, produkty inwestycyjne, czy opiekę nad klientem VIP.

W rezultacie powstał ranking, na którego czele znalazły się dwa konta. Zwycięzcy to CitiOne przygotowane przez Citi Handlowy i mKONTO Aquarius serwowane przez mBank. (Źródło: bankier.pl)

Dodaj swoją opinię