Szybkie przeniesienie konta

Pod względem formalnym zmiana konta jest w miarę prosta i nie wymaga ogromnych nakładów czasu. Wszystko komplikuje się pod względem technicznym. Przeniesienie informacji z jednego konta na drugie może nie być takie proste. Na nowo trzeba zdefiniować zlecenia stałe (w przypadku przedsiębiorców posiadających wielu kontrahentów jest to dodatkowo czasochłonne), ustalić odbiorców, itp. Do tego dochodzi utrata historii transakcji prowadzonych na starym rachunku. Idea Bank postanowił to zmienić.

Stworzono narzędzie pozwalające na przeniesienie danych z jednego banku do drugiego praktycznie jednym kliknięciem. Już niedługo o zaletach nowego rozwiązania przekonają się użytkownicy Idea Cloud. Tak na temat wypowiada się Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca Idea Cloud:

„Zmiana rachunku jeszcze nigdy nie była tak prosta. Dzięki rozwiązaniu zastosowanemu w Idea Cloud nic już nie powinno powstrzymywać użytkowników od zmiany konta, które jest dla nich nieefektywne. Korzyści płynące z importu danych będą najbardziej odczuwalne przez osoby prowadzące własną firmę, ale zastosowana przez Idea Bank technologia powinna też znaleźć szerokie zastosowanie w bankowości detalicznej. – To jest wynalazek na miarę książki telefonicznej w komórce, która kompletnie zmieniła nasze możliwości gromadzenia kontaktów.” (Źródło: Idea Bank, prnews.pl)

Dodaj swoją opinię