Wzrastają opłaty za konto

Mamy już praktycznie wakacje. Sezon masowych wyjazdów czy to za granicę czy w najbardziej atrakcyjne miejsca naszego kraju. Jednak jest to również sezon podwyżek. Chodzi tu o koszty związane z prowadzeniem kont bankowych. Podwyżki zaczęły się jakiś czas temu. Dlaczego? Banki chciały zdążyć ze zmianami w cennikach właśnie przed wakacjami, ponieważ ten okres uważają za najlepszy. Wszystko zaczęło się już w maju. Teraz zapewne większość z nas już ma to za sobą. Dlaczego tak się dzieje, że banki miesiąc temu zaczęły podnosić koszty by zdążyć właśnie przed lipcem i sierpniem?

Przy obecnych stopach procentowych banki mają problemy z zarabianiem na udzielonych kredytach. Przepisy nakazują by banki poinformowały klientów o zmianach na dwa miesiące przed ich wprowadzeniem. I tu wychodzi spryt banków. Informując o tym w maju, mogą wprowadzić zmiany w lipcu. Wiele osób nie zwróci uwagi na zmiany, bo będzie zajęta innymi rzeczami takimi jak wyjazd wakacyjny czy jego planowanie.

Banki podnoszą opłaty klientom, którzy korzystają rzadziej ze swojego kont. Ci klienci muszą się również liczyć z tym, iż będą mieli coraz drożej. Aktywni mają lepiej. Oni bardzo często zachowują swoje darmowe konta. Co ciekawe, banki podnoszą również koszty w przypadku starych ofert. Chodzi tu o klientów, którzy z danego konta korzystają już dość długo. Liczą na przyzwyczajenie i to, że nawet podwyżki nie skłonią klienta do zmiany. Przecież już się przyzwyczaił.

Dodaj swoją opinię