Zmiany w rachunkach dla firm w PKO

Od 27 czerwca 2016 roku oferta PKO BP dla firm jest nieco inna niż dotychczas. Dotychczasowe pakiety: Pakiet Mobilny dla Firm, Debiut, Rozwój, Komfort Plus i Sukces Plus przeznaczone dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, zostały zastąpione dwoma innymi – PKO Konto Firmowe i PKO Rachunek dla Biznesu. Ma to był prosta, przejrzysta, a zarazem atrakcyjna cenowo oferta dla przedsiębiorstw będących na różnych etapach rozwoju firmy. Najważniejszym punktem tej zmiany ma być wprowadzenie rachunków za 0 złotych.

PKO Konto Firmowe jest dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom, czyli osobom fizycznych prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, a także przedstawicielom wolnych zawodów i rolnikom. Klienci, którzy skorzystają tej oferty, mają całodobowy dostęp do pełnego wachlarza usług i produktów bankowych indywidualnie dopasowanych do ich potrzeb. By konto to było w zupełności darmowe wystarczy co miesiąc realizować przelew do ZUS oraz dokonać transakcji bezgotówkowych kartą na co najmniej 500 złotych.

PKO Rachunek dla Biznesu zaś jest przeznaczony dla przedsiębiorców, którzy szukają oferty dla siebie i jednocześnie chcą skorzystać z usług indywidualnego doradcy bankowego. Warunkiem niepobierania dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku jest zapewnienie miesięcznego wpływu na konto o wysokości 50 tysięcy złotych. Posiadacze tego rachunku mają możliwość między innymi bezpłatnie korzystać z usług bankowości internetowej czy platformy iPKO dealer (wymiana walut).

Dodaj swoją opinię