Podwyżki w Alior Banku

Alior Bank wydał oświadczenie, że od 27 marca 2017 roku podwyższone zostanę niektóre opłaty. Zmiany dotkną zarówno pierwotnych klientów Alior, jak i tych przejętych z banku BPH.
Podwyżki te będą dotyczyć między innymi opłat za prowadzenie kont Rachunki Bez Opłat i Konta Rachunki Bez Opłat Plus – z 6 złotych do 8 złotych (opłata ta jest pobierana z wpływów z tytułu wynagrodzenia). Z kolei posiadacze Konta Internetowego za kartę będą teraz ponosić opłatę w wysokości 6 złotych (zamiast 4 złotych), jednak w tym przypadku nadal będzie obowiązywał warunek, że w przypadku dokonywania comiesięcznych transakcji bezgotówkowych na wysokość 100 złotych opłata zostaje zniesiona.

Dla wszystkich rachunków wzrosną również opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach innych niż Euronet, w tym sieci Planet Cash – z 3 złotych na 5 złotych. Alior Bank wprowadzi też prowizję w wysokości 2% za przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej kartą Visa.
Posiadacze Konta Rozsądnego będą otrzymywać dużo niższe oprocentowanie rachunku – zamiast 3% to 1,5%. Zmniejszona została bowiem stawka tzw. moneyback, czyli zwrot łącznej kwoty transakcji kartą za zakupy spożywcze.

Dodaj swoją opinię