Karta szkolna PKO BP

PKO BP rozpoczął projekt pilotażowy Karta szkolna. Wraz z bankiem współpracuje pięć szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Karta łączy w sobie funkcję karty dostępu do szkoły oraz karty płatniczej. Szkoły biorące udział w programie instalują system dostępu oparty na zamkach, które będzie można otworzyć właśnie przy użyciu karty. Wdrożenie systemu oraz produkcja kart jest finansowana przez bank. Tak na temat wypowiada się Urszula Kontowska, Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego:

„Poprzez projekt karty szkolnej chcemy wspólnie z nauczycielami i rodzicami jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie szkoły. Aktywnie wspieramy także edukację ekonomiczną, która jest jednym z obszarów działalności Fundacji PKO Banku Polskiego.”

Tomasz Górnicki, lider projektu karty szkolnej w PKO Banku Polskim dodaje: „Wyposażając kartę szkolną w funkcję płatniczą, umożliwiamy uczniom praktyczną naukę zarządzania własnymi finansami, a także oswojenie się z instrumentem, którego z pewnością będą używać w dorosłym życiu. Projekt Karty Szkolnej wpisuje się także w ideę promowania płatności bezgotówkowych, które są wygodne, bezpieczne i szybkie.” (Źródło: PKO Bank Polski, prnews.pl)

Dodaj swoją opinię