Kolejny rekord IKO

Koniec starego roku i początek nowego to często okres podsumowań. W tym miejscu podsumujemy krótko osiągnięcia płatności mobilnych IKO. W niecałe 10 miesięcy, IKO zyskało sobie 100 tysięcy użytkowników. Na początku (start IKO nastąpił 7 marca 2013) sieć akceptacji liczyła zaledwie kilka tysięcy terminali w całym kraju. W ciągu tych 10 miesięcy wiele się jednak zmieniło. Poszerzyła się znacznie grupa systemów, na których aplikacja może działać (systemów operacyjnych i telefonów). Przybyło również terminali umożliwiających realizację płatności.

Dziś jest ich już ponad 65 tysięcy. Poza realizacją płatności w punktach handlowo-usługowych, IKO umożliwia wypłatę gotówki z 3 tysięcy bankomatów. To również możliwość płacenia w około 8 tysiącach sklepów internetowych. System płatności został doceniony zarówno przez klientów, o czym świadczy ich liczba jak i rynek, czego dowodem są wyróżnienia i nagrody (nie tylko krajowe, ale również międzynarodowe). System cały czas się rozwija, co z pewnością zwiększy jego popularność w pierwszych miesiącach 2014 roku. Źródło: PKO BP.

Liczba opinii: 1

  1. Kuna pisze:

    Korzystam z IKO już od kilku miesięcy. Apka jest wygodna bo płacę nią w sklepach, korzystam z promocji no i przewy robię z IKO.

Dodaj swoją opinię