Ranking kont z lokatą

Sytuacja na rynku sprawia, że konta osobiste stają się coraz droższe. Kolejne banki zmieniają regulaminy i dokładają klientom nowe opłaty. By ich uniknąć często trzeba spełniać określone warunki, co do minimalnego salda na rachunku, kwot wypłat, realizacji transakcji bezgotówkowych przy użyciu kart płatniczych itp. Z drugiej strony produkty takie jak lokaty bankowe tracą na atrakcyjności przez obniżki oprocentowania. Jednym z rozwiązań jest połączenie tych dwóch opcji.

Dziś przedstawimy wyniki badań przeprowadzonych przez portal Bankier.pl dotyczących najlepszej na rynku oferty bankowej łączącej konto osobiste i lokatę. Na potrzeby rankingu założono, że klient poszukujący oferty taniego konta z dobrze oprocentowaną lokatą ma 27 lat, co miesiąc na jego rachunek wpływa 2300 złotych, a średnie saldo na koncie wynosi 400 zł. Klient zleca miesięcznie 5 przelewów zewnętrznych i wykonuje transakcje kartą płatniczą na minimum 500 złotych (200 zł na stacji paliw, a 300 w supermarketach).

Poza tym wypłaca po 100 złotych z bankomatu, co najmniej 5 razy w miesiącu. 4 wypłaty realizuje z własnego bankomatu, a jedną z obcego. Chce założyć konto osobiste i lokatę na 2 miesięcy i kwotę 10 tysięcy złotych. Eksperci wzięli pod uwagę tylko oferty lokat, które można założyć bez wychodzenia z domu, przez Internet.

Okazało się, że najlepsze warunki naszemu profilowemu klientowi może zaoferować mBank. Oferta banku to eKonto z darmowymi wypłatami z bankomatów oraz lokatą oprocentowaną na 5,5%. Propozycja jest przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów.

Dodaj swoją opinię