Getin Bank oferuje najlepsze konto oszczędnościowe bez ROR

Przyzwyczailiśmy się już do sytuacji, w której banki przedstawiają nam oferty łączone, czyli na przykład atrakcyjną lokatę dostępną po założeniu rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Podobnie jest z kontami oszczędnościowymi. Aby uzyskać atrakcyjne oprocentowanie również trzeba założyć konto osobiste. W ten sposób banki pozyskują klientów, którzy nie tylko będą odkładać pieniądze, ale jednocześnie trwalej zwiążą się z konkretnym podmiotem przez używane na co dzień konto osobiste.

Są jednak i takie oferty, które nie wymagają skorzystania z dodatkowych produktów. Posiłkując się rankingiem kont oszczędnościowych przygotowanym przez portal finansowy Bankier.pl przedstawiamy trzy najlepsze konta oszczędnościowe „bez haczyków”. Profilowy klient przyjęty do porównania poszukuje atrakcyjnej oferty konta, na którym mógłby ulokować 20 tysięcy złotych. Pierwsze miejsce zajął Getin Bank z kontem oprocentowanym na poziomie 3,5% (oprocentowanie promocyjne, tylko dla nowych środków, ważne przez 3 miesiące).

Ex aequo pierwsze miejsce zajął BGŻOptima (również oprocentowanie promocyjne). Na drugim miejscu uplasowały się ING Bank Śląski, Alior Bank i Bank BGŻ (konta z promocyjnym oprocentowaniem 3%). Trzecia pozycja przypadła BOŚ z oprocentowaniem 2,75% (brak informacji o promocji – oferta standardowa). (Źródło: Bankier.pl)

Dodaj swoją opinię