ROR dla małych dzieci w PKO BP

W ofercie PKO BP pojawił się nowy produkt. Został on zaprezentowany na poniedziałkowej konferencji prasowej. Mowa tu o Koncie Junior. Jest to pierwszy na polskim rynku rachunek, który może mieć nawet niemowlę. Szczegóły oferty były już znane od kilku tygodni tym niemniej oficjalna prezentacja nowego rachunku odbyła się dopiero dziś. Konto jest dedykowane dzieciom poniżej 13 roku życia. Może to być bardzo dobry ruch banku. Zgodnie z danymi GUS w Polsce mamy 5 milionów dzieci w tym wieku, z czego 2,2 miliona z nich ma od 7 do 12 lat.

Zgodnie z zasadami funkcjonowania rachunku jego właścicielem jest dziecko, które posiadać odrębny numer klienta. Rodzice są tylko pełnomocnikami. Do założenia konta potrzebny będzie akt urodzenia dziecka, paszport, legitymacja lub dowód osobisty. Jak twierdzą przedstawiciele banku samo założenie konta nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście minut. Młody właściciel konta otrzyma oddzielny numer rachunku, odrębną stronę logowania, identyfikator czy własne hasło do serwisu internetowego.

Przelewy mogą być jednak wykonywane tylko na zaakceptowane przez pełnomocnika (rodzica) rachunki. Jeżeli rachunek „wpadnie” w ręce osób niepowołanych nie będą one w stanie dokonać żadnych szkód. W związku z obecnymi regulacjami prawnymi do konta nie będzie wydawana karta debetowa. Bank planuje jednak wprowadzić kartę przedpłaconą powiązaną z kontem.

Dodaj swoją opinię